821 armatorów
w jednym miejscu
zadzwoń: +48 12 294 92 29 napisz: info@tawernaskipperow.pl » formularz: szybkie zapytanie »

Kryteria wyszukiwania

×
2 lata lub mniej
3 - 4 lata
5 - 6 lat
7 - 8 lat
9 - 10 lat
więcej niż 10 lat
mniej niż 10 m
10 - 12 m
13 - 15 m
16 - 18 m
więcej niż 18 m
4 koje lub mniej
5 - 6
7 - 8
9 - 10
11 lub więcej koi
1 kabina
2 kabiny
3 kabiny
4 kabiny
5 kabin
6 lub więcej kabin
1 toaleta
2 toalety
3 toalety
4 toalety
5 lub więcej toalet
jacht
jacht luksusowy
katamaran
jacht motorowy
barka
guleta
ubezpieczenie kaucji
tylko on-line
tylko promocje

Francja - czarter jachtów, przewodnik, opisy, trasy, zdjęcia

Czartery jachtów Francja Francja, zwana czasem "sześciokątem", zawdzięcza swój kształt naturalnym granicom. Na południu jest to Morze Śródziemne, na północy kanał La Manche i Morze Północne, na wschodzie Ren, a na zachodzie Zatoka Biskajska. Skojarzeń z Francją jest wiele… Znajdziemy tam wyśmienite sery i wina, zakosztujemy oryginalnej kuchni, będziemy mogli podziwiać bogatą sztukę i kulturę tego kraju, a także zwiedzić niezliczoną ilość zabytków - w szczególności średniowiecznych zamków. Najprzyjemniejszy będzie jednak z pewnością relaks na Lazurowym Wybrzeżu.

Francja jest krajem, którego uroków zakosztować można na wiele sposobów. Bardzo popularne jest klasyczne zwiedzanie. Jednak wyśmienitą alternatywą będzie rejs barką w Alzacji, Akwitanii, Burgundii czy innych regionach kraju albo rejs jachtem na Riwierze Francuskiej po Morzu Śródziemnym.

Klimat we Francji jest dość zróżnicowany. Na północy panuje wilgotny klimat umiarkowany, z chłodnymi latami i dość ciepłymi zimami. Na południu natomiast lata są suche, a temperatura często przekracza 30°C. Zimy zaś są łagodne - temperatury na wybrzeżu Morza Śródziemnego rzadko spadają poniżej 10°C. Najwięcej opadów można spodziewać się wiosną. Charakterystyczny dla regionów południowych jest porywisty, chłodny wiatr - mistral. Wieje on głównie zimą i wiosną przynosząc słoneczną pogodę i bezchmurne niebo.

U wybrzeży Francji można żeglować zarówno na Morzu Śródziemnym, jak i na Oceanie Atlantyckim. Oba te regiony są bardzo popularnymi destynacjami turystycznymi.

Będąc we Francji nie sposób nie skosztować charakterystycznej kuchni tego kraju. Choć każdy region słynie ze swoich specjałów, z pewnością wszędzie będziemy mogli spróbować serów, których jest tam ponad 400 gatunków, wyśmienitego wina, a nawet żabich udek.Porty / Mariny

Riwiera Francuska - położona nad Morzem Śródziemnym jest jednym z chętniej odwiedzanych przez turystów miejsc. Nic dziwnego: 330 słonecznych dni w roku, piękne plaże, morze i luksus wśród śródziemnomorskiej roślinności to atrakcje, które skutecznie przyciągają w te rejony. Niestety, z tego też względu Riwiera stała się jednym z najbardziej zatłoczonych i najdroższych miejsc w Europie. Jej fragment, rozciągający się pomiędzy Marsylią i Saint Raphaël, nazywany jest Lazurowym Wybrzeżem, które co roku odwiedza 10 mln turystów. Najpopularniejsze miasta Lazurowego Wybrzeża to: Marsylia, Cannes, Tulon, Saint -Tropez, Nicea, Grasse, Frejuz i Menton. Aby ominąć najbardziej zatłoczone i najdroższe mariny można wybrać alternatywne opcje: na przykład zamiast Nicei - Ville Franche, a zamiast St. Tropez - Port Grimmaud

 


Saint Tropez - to świetny punkt docelowy dla żeglarzy. Słoneczne dni, delikatna bryza i przepiękne morze stanowi raj dla odwiedzających. Znajdziemy tu mnóstwo ekskluzywnych sklepów, wytworne restauracje i jak zawsze we Francji - dobre wino. Spacery krętymi uliczkami, kierują nas do klimatycznych knajpek, a szczególną przyjemność sprawia podziwianie miasta z wyżej położonych punktów, w szczególności wieczorną porą. Można tu spotkać wiele znanych osobistości . Z pewnością jest to luksusowy kurort, który wydać może się snobistycznym miejscem, jednak nie można zaprzeczyć, że jest to idealne miejsce na rejs.

 

 
Cannes - to luksusowy kurort, z ekskluzywnymi butikami. Najpopularniejsze miejsce spacerowe stanowi pasaż położony tuż przy nabrzeżu. Można tu spotkać gwiazdy kina, które zjeżdżają na coroczny festiwal filmowy. Również na co dzień wiele z nich, posiadających wille na wybrzeżu, spędza urlop na tutejszych plażach.

Nicea - to miejscowość położona w Prowansji i zarazem pierwszy kurort powstały na Lazurowym Wybrzeżu. Mieszczą się tu: uzdrowisko, piękne kąpielisko oraz ośrodek sportu i rekreacji. Z zabytków warte uwagi są ruiny rzymskich term oraz amfiteatru, przepiękne kościoły, pałac senacki i pałac Lascaris. Warto wybrać się na spacer wzdłuż plaży Promenade des Anglais (Promenada Anglików), do egzotycznego ogrodu Alberta I, jak również zaglądnąć do kilku muzeów.


 

 
Camargue
- to miejsce dla tych, którzy wolą odpocząć na łonie natury. W delcie rzeki Rodan, przy ujściu do Morza Śródziemnego położona jest bagienna kraina, której jedną trzecią powierzchni zajmują jeziora. Na północy krainy leży miejscowość Arles, gdzie mieszkał i tworzył malarz Vincent van Gogh. Turystyczny Port Camargue to plątanina pomostów i półwyspów, a przy tym marina, która podobno jest największą w Europie.

Bretania - czyli wybrzeże Oceanu Atlantyckiego słynie z pięknych widoków: fale rozbijające się o dzikie skały i niezliczona ilość wysepek znikających pod wodą w czasie przypływu nieraz stanowiły inspirację dla francuskich malarzy. Wybrzeże jest nieuregulowane i skaliste, jednak można znaleźć również piaszczyste plaże. W niektórych rybackich wioskach można podziwiać średniowieczne mury, a także charakterystyczne domki. Warte odwiedzenia jest Mont St. Michel, czyli benedyktyńskie opactwo na maleńkiej skalistej wysepce. Co ciekawe, w ciągu zaledwie kilku godzin przypływ zmienia to miejsce w odciętą od świata osadę, by za jakiś czas ustąpić odkrywając prowadzącą do opactwa jedyną, wąską groblę. Tylko tą drogą mogą dostać się na wyspę zarówno mnisi, jak i zwiedzający opactwo turyści.

 Ciekawostki i porady

 • Żeglując po Oceanie Atlantyckim u wybrzeży Francji należy nieustannie liczyć się z czasem. Z powodu znacznych pływów, a więc ciągle zmieniającego się poziomu wody, należy uważać, aby na czas zdążyć wpłynąć do portu lub niespodziewanie nie spotkać się z mielizną.
   
 • W okolicach kanału La Manche pływy należą do największych na świecie. W ciągu sześciu godzin poziom wody zmienia się nawet o dziewięć metrów.
   
 • Żeglując w okolicach Saint Tropez warto przybić do Ille de Port Cros, położonego w archipelagu wysp Porquerolles. To idealne miejsce do "zejścia na ląd", gdzie można spacerować po Parku Narodowym, zajmującym praktycznie obszar całej wyspy, bądź zakosztować nurkowania.
   
 • W uroczym miasteczku Villefranche główną atrakcję stanowi wrak genuańskiego statku "Lomellima". Spoczywa on na głębokości 18 metrów i oddalony jest o około 400 metrów od nabrzeża Portu de la Darse.
   
 • W Parku Narodowym, w Camargue żyje ponad 400 gatunków rzadkich w Europie ptaków, a także dzikie byki i słynne, białe konie zwane Camargue.
   
   

 

Czarter jachtów Francja Akwitania

Czarter jachtów Francja Agen

Czarter jachtów Francja Castelmoron-sur-Lot

Czarter jachtów Francja Alzacja

Czarter jachtów Francja Harskirchen

Czarter jachtów Francja Saverne

Czarter jachtów Francja Bretania

Czarter jachtów Francja Glénac

Czarter jachtów Francja Messac (Ille-et-Vilaine)

Czarter jachtów Francja Redon

Czarter jachtów Francja Suce sur Erdre

Czarter jachtów Francja Burgundia

Czarter jachtów Francja Briare

Czarter jachtów Francja Brienon

Czarter jachtów Francja Châtillon-sur-Loire

Czarter jachtów Francja Corbigny

Czarter jachtów Francja Joigny

Czarter jachtów Francja Loisy (Saône-et-Loire)

Czarter jachtów Francja Saint-Léger-sur-Dheune

Czarter jachtów Francja Venarey-les-Laumes

Czarter jachtów Francja Champagne-Ardenne

Czarter jachtów Francja Pont-à-Bar

Czarter jachtów Francja Franche-Comté

Czarter jachtów Francja Digoin

Czarter jachtów Francja Dole

Czarter jachtów Francja Port-sur-Saône

Czarter jachtów Francja Scey-sur-Saône-et-Saint-Albin

Czarter jachtów Francja Korsyka

Czarter jachtów Francja Ajaccio

Czarter jachtów Francja Propriano

Czarter jachtów Francja Kraj Loary

Czarter jachtów Francja Chenillé-Changé

Czarter jachtów Francja La Suze-sur-Sarthe

Czarter jachtów Francja Laval

Czarter jachtów Francja Langwedocja-Roussillon

Czarter jachtów Francja Argens-Minervois

Czarter jachtów Francja Bram

Czarter jachtów Francja Homps

Czarter jachtów Francja La Grande Motte

Czarter jachtów Francja Lattes

Czarter jachtów Francja Leucate

Czarter jachtów Francja Lotaryngia

Czarter jachtów Francja Fontenoy-le-Château

Czarter jachtów Francja Lutzelbourg

Czarter jachtów Francja Midi-Camargue

Czarter jachtów Francja Aigues Mortes

Czarter jachtów Francja Bellegarde

Czarter jachtów Francja Négra

Czarter jachtów Francja Port-Lauragais

Czarter jachtów Francja Midi-Pyrénées

Czarter jachtów Francja Cahors

Czarter jachtów Francja Valence-sur-Baïse

Czarter jachtów Francja Owernia

Czarter jachtów Francja Dompierre-sur-Besbre

Czarter jachtów Francja Pikardia

Czarter jachtów Francja Nevers Plagny

Czarter jachtów Francja Rogny

Czarter jachtów Francja Poitou-Charentes

Czarter jachtów Francja Sireuil

Czarter jachtów Francja Wybrzeże Lazurowe

Czarter jachtów Francja Bormes-les-Mimosas

Czarter jachtów Francja Golfe Juan

Czarter jachtów Francja St Raphael